Ladataan
Uutiset Elämänmeno Puheenvuoro Urheilu Näköislehti Kaupallinen yhteistyö Blogit Verotiedot

Niko Härkönen on KeuPa HT:n päävalmentaja ensi kaudella

KeuPa HT on nimittänyt Niko Härkösen Mestis-joukkueensa uudeksi päävalmentajaksi ensi kaudelle. Tällä kaudella joukkueen apuvalmentajana toimineen ja aiemmin Itävallassa ja Kroatiassa sekä Kajaanin Hokissa valmentaneen Härkösen sopimus kattaa kauden 2018 – 2019. KeuPa HT halusi valinnalla jatkuvuutta hyvin toimineeseen valmennukseen ja toteaa luottavansa myös Härkösen näkemykseen ja kokemukseen seuran toiminnan kehittämisessä. Niko Härkönen kertoo ottavansa haasteet KeuPa HT:n päävalmentajana vastaan Innokkaasti ja odottavin mielin. –Täällä kaikki on sujunut kuluvallakin kaudella hienosti ja on mahtavaa päästä jatkamaan työtä seurassa. –Nämä ovat kuitenkin ensi kauden asioita. Nyt keskitymme ainoastaan tähän kauteen ja pudotuspeleihin, Härkönen toteaa seuran nettisivulla. Päivitys kello 15.25: Lisätty uutiseen kuva.